


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Length | 5.9 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 24 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Military Standard | Not |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 1.13 A |
| Current Rating | 1.13 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
